Недаремно про здоров'я сибіряків ходять легенди. Адже «сибірське здоров'я» і довголіття багато в чому обумовлено унікальними кліматичними особливостями регіону, який ще називають «зеленими легенями планети». Цим почесним званням північна частина Євразії зобов'язана вічнозеленої північній красуні - сосні.
От і санаторій «Сосновий бір» розташований на краю соснового лісу. На відстані 50 кілометрів від санаторію немає промислових підприємств. Часто люди, відпочиваючи в унікальних лісових зонах, навіть не замислюються над тим, у чому полягає користь такого відпочинку.
Цілюща сосна
Повітря в сосновому лісі знезаражене завдяки фітонцидним летким речовинам, які виділяє сосна. Крім того, ефірні масла сосни, окислюючись киснем, виділяють озон, що володіє цілющими властивостями.
Особливо корисне унікальне соснове повітря людям, що мають різні захворювання дихальних шляхів. Проживання на території соснового бору сприяє нормалізації дихання. Можна сказати, що сосновий бір є свого роду гігантським природним інгалятором.
До речі, ще наші предки визначили, що соснове повітря сприяє швидкому одужанню і тому щедро розкладали соснові гілки в кімнаті, де знаходився хворий.
Не варто забувати про досвід попередніх поколінь людям із захворюваннями органів дихання. А батьки, чиї діти мають статус «часто хворіючих» просто зобов'язані задуматися над поїздкою в санаторій,що розташований в сосновому лісі. Сотні дітей, на яких не діяли ніякі лікарські препарати, вилікувалися завдяки природному сосновому середовищі.
Лікування лісом
Продукти соснового лісу застосовуються для лікування і профілактики багатьох захворювань.
Соснове повітря - вірний засіб для лікування нервових захворювань і відмінний природний антидепресант. Прогулюючись сосновим лісом, вдихаючи смолистий запах хвої і вслухаючись у її шурхіт, людина знаходить душевну рівновагу, внутрішню гармонію, відволікається від повсякденних турбот. Недаремно хвойний аромат застосовується в ароматерапії і є прекрасним релаксантом, а ванни з соснової хвої - відмінний засіб при нервових захворюваннях.
Хвоя - засіб від авітамінозу. Уявіть тільки: в хвої міститься стільки ж вітаміну С, скільки в чорній смородині і обліписі!
Сосною лікують зуби і ясна. Спосіб лікування і профілактики порушень в ротовій порожнині був відомий ще нашим пращурам і широко застосовувався в зародженні стоматологічної практики. Відвари і настої з хвої і ялинових шишок досі використовують як засіб для лікування захворювань зубів і при кровоточивості ясен, як загальнозміцнюючий і профілактичний засіб. Сьогодні екстракти з хвої входять до складу багатьох зубних паст, лікувальних мазей і гелів. Взагалі, важко знайти ту сферу в медицині, де сосна не застосовується. При правильному застосуванні вона ефективна і при ревматизмі, і при хворобах суглобів, і при захворюваннях нирок, сечостатевої системи.
Але, безумовно, найбільш корисна сосна в своєму природному ареалі – в сосновому лісі. Так що знаходьте можливість і вирушайте в сосновий бір за здоров'ям: фізичним і духовним.